Postovanje. Molim vas da mi odgovorite, krajem 2011 pocinju moji problemi svrab i peckanje, na ulazu u vaginu primjetila sam neku malu izraslinu kao da visi dio kozice prepala sam se i otisla dr pomislila sam da su kondilomi on mi je rekao da nisu, nikad nisam imala vaginalni iscjedak neprijatnog mirisa. Uradila sam papa test koji je bio uredan sem malo gljivica koristila sam vaginalete canesten i kremu i nista mi nije pomoglo, uradjena je kolposkopija i rekli su mi da imam ranicu na grlicu. Moji simptomi su i dalje prisutni, prije par mjeseci odem opet ginekologu zaleci se na prisutne simptome rekla mi je odma da ne vidi bilo kakvu infekciju i da sacekam nalaz papa koji je opet uredan, sada nema ni gljivica. Ja sam ocajna jer ne znam sta je, ta izraslina je jos uvjek prisutna al se ne mjenja od 2011. Dali bi nalaz papa pokazao hpv da postoji i sta od nalaza mi savjetujete da uradim, unapred hvala. Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Pazljivo sam procitao vasu pitanje, ranica na grlicu materice je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com