Postovani, bila sam na ultrazvucnom pregledu kod ginekologa pre par dana. Lekar je uocio 3 ciste u adneksu promera oko 30mm i vise sitnih i jednu cisticnu formaciju u desnom jajniku gusto tecnog sadrzaja. Preporucio mi je da obavim analize cpr, se i ca-125, evo rezultata: se=27 mm/hr, crp= 2. 59 mg/l, ca-125= 76. 95 u/ml. Posto ce moj ginekolog biti odsutan neko vreme volela bih da cujem vase mislljenje posto me zabrinjava povisena vrednost ca-125. Da li ce po vasem misljenju biti potrebna hirurska ili medikamentna terapija i koliko je ovo stanje ozbiljno? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, moze da se proba prvo hormonskom terapijom.