Poštovani, imam 25 godina i veoma sam zdrava osoba. U poslednjih nekoliko meseci primetila sam blagu promenu na malim usnama i povremeni svrab. Na ginekološkom pregledu mi je izvršena kolposkopija na kojoj je zabeleženo sledeće: epitel pvu skvamozan, oko oeu uska ektopija i ivično na 11 h sch- zona, ostala površina sch+. Na unutrašnjoj strani malih usana mi je ustanovljena papilomatoza. Zidovi vagine bo. Interesuje me da li ovakav nalaz upućuje na kondilome i prisustvo hpv virusa? Do sada sam imala 2 partnera, koji su bili izuzetno zdravi, a koristili smo i zaštitu. Takođe me interesuje da li sam takođe hpv prenosnik? Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 10. 2014.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis &colpitis) koju yteba adekvatno leciti, ako papa nalaz se ne vidi hpv, onda nemate hpv.