Poštovani, već duže vreme pokušavam da se izlečim od stafilokoke koja je pronađena brisom vulve. Simptomi su bili jak svrab, peckanje i jako crvenilo. Rađena je i urinokultura, sve je u redu, ništa nije nađeno. Pošto još uvek nisam imala odnose, ginekolog ništa tu više nije mogao da uradi osim brisa vulve. To traje već nekoliko meseci. Mazala sam se gentamicinom, popila sam antibiotik, zatim sam koristila stanicid, tantum rosu, antibakterijski sapun safeguard. Ovo su sve bile posebne terapije, i svaka sledeća je data jer prethodna nije uspela. Sve ovo je prepisao ginekolog, dok je urolog samo preporučio čajeve za izmokravanje i što više tečnosti kako bih je izbacila bez ikakvih drugih lekova. Sada, nakon terapije stanicidom i sapunom, nemam nikakve simptome, trebalo bi da odem na kontrolu. Moje pitanje glasi: da li je uopšte moguće izlečiti se od stafilokoke potpuno i da li je moje zdravlje generalno ugroženo zbog njenog prisustva? Da li bi se ona proširila na unutrašnjost vagine ili materice ako se ne bih lečila ili ako bih imala odnose? Ako bi, da li bih imala neke ozbiljne posledice i koje su? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Antibiotska terapija mora biti po antibiogramu i ne manje 2-3 nedelje, tako mozete da je izlecite, budite uporni. Isperete se rastvorom kaljum hipermangan (roza boje) vise puta dnevno.