Mojoj ćerki, (1999) je prilikom ultrazvučnog pregleda ginekologa, kod koga se javila zbog neredovnih menstruacija, otkriveno da je jedan jajnik uvećan a da su na drugom vidljive ciste. U prilogu maila možete videti ultrazvučni nalaz ginekologa posle pregleda ginekolog joj je prepisao "diane-35" (1x1) i dao uput za tumor markere. Pored toga ginekolog je rekao da će preko ovih tumor markera pratiti eventualne promene i da će nakon dvomesečne terapije ovim lekom "diane-35" videti da li je došlo do promena i kakvih. Vezano za jajnike ćerka nije osećala nikakve tegobe osim neredovnih menstruacija. Kod pedijatra se inače javila zbog blago povišene telesne temperature pri čemu i pedijatar i ginekolog nisu povezale blago povišenu telesnu temperaturu 37, 2 sa problemom jajnika. Temperatura se u međuvremenu normalizovala bez ikakvih lekova. Ćerka je inače normalne građe, urednog života i ishrane, visoka 164 cm, teška 53 kg, bez pojačane maljavosti, svetlije puti, sa mladalačkim bubuljicama,. . . Ne znam da li je još nešto bitno da navedem. Vrlo smo zabrinuti i ne znamo šta može biti uzrok ovom stanju kod ćerke, kakve su prognoze, šta možemo da očekujemo, šta preduzeti, da li smatrate da je terapija dobra,. . . Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovani,
      Bez panike, vasa cerka ima 15 godna, i cesto se desava da dodje do neredovne menstruacije dok se ne stabilizuje njen hormonki status, cistici/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja ili kod mlade devojke dok se ne stabilizuje hormonski statuss. Razlicite su prakse u nacinu lecenja, licno smatram da treba da se ceka do 16-17 godina starost.