Postovani, imala sam odnos odmah po prestanku menstruacije (dobila sam 02. 10, a odnos sam imala 08. 10) , dok sam pilulu escapelle uzela odmah ujutru (manje od 12 sati od odnosa) . Posle pet dana sam pocela da krvarim i da imam jake menstrualne bolove, i evo i dalje krvarim. Inace imam jake menstrualne bolove. Ono sto mene interesuje je sledece: prije (skoro) cetiri godine sam uzela takodje escapelle i nisam prestala da krvarim tri mjeseca, od kojih je poslednji mjesec bio najgori-krvarenja su bila obilna, posebno tokom vremena kada sam trebala da imam ciklus. Ginekolog mi je tada prepisao terapiju, antibiotike i kapi za prestanak krvarenja, nakon cega je rekla da je to sve prouzrokovala tableta i da je pokrenula neki polip koji se (valjda tim krvarenjem i tom terapijom) na kraju makao. Posel toga sam redovno isla na kontrolu i lijecila se protiv bakterije (poslednja terapija je bila vaginaletama macmirror, sa kojima sam prestala tri dana po ciklusu, a sjutra dan sam imala odnos sa deckom) . Da li je moguce da cu opet krvariti toliko dugo i je li ovo krvarenje koje imam sada (zajedno sa svim propratnim efektima ciklusa-placljivost, naduvenost i sve ostalo) normalna pojava, ili ce mi se opet dogoditi isto? Moje prijateljice nikada nisu imale takvih problema, i vec se bojim da sa mnom nesto nije u redu. Unaprijed zahvalna, cekam vas odgovor.

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Niste trebali da pijite tabl. Escapelle, jer 7 dan ciklusa nije plodan dan, javite se vasem ginekologu da vas pregleda, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevimada bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .