Postovani, imam vise problema, menstruacija mi kasni vise od 2 meseca, tacnije poslednju sam imala 6. Avgusta, odradila sam test oko 20 septembra i bio je negativan, nemam simptome trudnoce a jos uvek nisam dobila, tako je bilo i pre par meseci, isti slucaj, isto sve, otisla sam kod ginekologa i posto je na uz navodno bilo sve ok, doktorka me je poslala da 2 puta odradim bhcg i naravno opseg je bio u normali. Tako da smo se dogovorile da mi da pilule za izazivanje menstruacije jer se osecam naduto, medjutim pre nego sto sam dosla na poslednji pregled ja sam dobila i kada smo na uz pogledale sve je bilo ok, stvarno ne znam o cemu se radi, ne znam koji je problem. Imala sam 2 spontana pobacaja pre ovoga, jedan u januaru 2012, a drugi u julu 2013 i iskreno izgubila sam svaku zelju za borbu jer uvek kada pomislim na to vrate mi se secanja i nekako postanem depresivna jer me je iskreno strah i sama pomisao da nedaj boze moze opet nesto tako da nam se desi. Nekako moramo to da preguramo. Inace davala sam briseve, sve je u redu, menstuacija mi nikada i nije bila redovna ali nikada i nije kasnila po 2 meseca, pa se bas brinem da ne dodje do nekog pogorsanja, kada sam radila folikulometriju, sa jajnom celijom je sve ok, samo kasnije pocinje da sazreva, inace je navodno sve drugo ok, jajnici nisu pcos. Nadam se vasem iskrenom savetu i misljenju sa vase tacke gledista, unapred hvala i pozz. Najradije bih zelela da znam istinu, jer mi je najveca zelja postati mama.

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Zamolite vaseg ginekologa da vam izazove menstruaciju, zatim proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa.