Ciklusi su mi uglavnom 28-29 dana, 5-6 dana traje menstruacija. Poslednju menstruaciju sam dobila 13. 8. (dva dana ranije na letovanju, imala sam je do 17. 8.) , nakon povratka sa letovanja od 24-28. 8. Sam ponovo imala obimnije krvarenje, tamnije boje sa nekim ljuspicama i jacim bolovima u stomaku. Posto nisam znala kada da ocekujem naredni ciklus, jer mi se ovo prvi put desava, otisla sam na ultrazvuk 16. 9. , dr mi je rekla da cu dobiti u toku nedelje i da je sve ok, endometrijum je bio 9. 5 mm. Posto nisam dobila 29. 9. Sam uradila beta hcg koji je bio 2100. Nakon toga otisla sam na ultrazvuk 6. 10. Gde mi je doktorka rekla da vidi gestacijski mesak 18x12, zumancana kesa pravilno okrugla 4. 5. Mm, eho ploda se nazire, endometrium 15mm. . . Uglavnom rekla mi je da ne zna kada su mi bili plodni dani, niti datum zaceca da je u mojim godinama sve moguce, ali da 16. 9. Trudnoce nije bilo ni u pismu (citiram): ) . Moje pitanje je da li vi mozete da pretpostavite kada je bio datum zaceca i da li vrednost bete moze da ukazuje na blizance, s obzirom da mi je bila visa za tako malu trudnocu kako ona kaze. Hvala puno na odgovoru.

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Vasa trudnocu verovatno stara oko 6 nedelje m kad poraste trudnoce bice bolje da se odredi otprilike kada je doslo do zacece. Vrednost betahg ne pokazuje blizinacka trudnoce.