Poštovana/poštovani u zadnjih mjesec, mjesec i pol imam određenih problema. U početku sam prvo imala užasan svrab na području oko ulaza u rodnicu koji je bio gotovo neizdrživ. Zatim se ubrzo pojavio i obilniji iscjedak koji je bio neobične boje, rekla bih nešto između žute i zelene, bez mirisa. To je bilo otprilike tjedan dana prije mjesečnice i kada sam dobila, svrab je, kao i iscjedak prestao. Kada mi je završila mjesečnica koja traje otprilike 7 dana, nedugo nakon toga opet mi se pojavio svrab, ovaj put rijetko, nakratko, ni blizu užasan kao prethodni, kao i iscjedak koji je bio manje obilan ali ovaj put neugodnijeg mirisa i više žute boje. Pokušala sam imati odnos s partnerom, ali bezuspješno i bolno jer sam bila "suha". Nakon toga sam osjetila neugodno peckanje oko samoga ulaza u rodnicu i vidjela sam da mi je koža oko ulaza "ispucala". Trenutno imam mjesečnicu i ne osjećam nikakvo peckanje niti svrab. Ne znam je li to bitno, ali da napomenem da sam seksualno aktivna oko godinu dana i da sam ja jedina i prva seksualna partnerica dečku, kao i on meni. Zanima me trebam li koristiti neku kremu, te o čemu se radi budući da sličan problem nisam našla na internetu na ovom i sličnim forumima? Ispričavam se na dugom postu i zahvaljivam se na vašem vremenu i odgovoru. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 05. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopsi pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis &colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com