Postovani, pre par godina sam imala izostanak menstruacije, i dijagnostikovani su mi policisticni jajnici. Godinu i po sam pila anti bebi pilule i tada mi se ciklus regulisao. Medjutim, naglo sam se ugojila 15kg, i prestala sam da ih pijem, ali takodje lekarka mi je rekla da su ciste sa jajnika nestale. Nakon prestanka sa pilulama menstruacija mi je kasnila par dana, ali sad mi kasni vec 10 dana, nisam imala odnos prosli mesec. Bila sam pod stresom zbog ispita. Da li postoji mogucnost da su se ponovo pojavile ciste na jajnicima i da zbog toga mi kasni menstruacija? Hvala!

    Odgovoreno: 07. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici (postoji sansa) , cisticni / policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja.