Postovanje, imam20 godina, bila sam skoro kod ginekologa i receno mi je da imam hormonsku cistu jer mi je nivo testosterona smanjen, imam takodje i akne a doktor mi je na moj zahtev, radi nezeljene trudnoce prepisao yazz pilule, pa me zanima da li postoje neke nus pojave, da li mi one mogu pomoci da akne nestanu, da mi menstruacija bude redovnija a testosteron u ravnotezi? Da li biste mi mogli reci neki savet kako da ih i kada koristim, jer mi je prvi put da pijem kontraceptivne piliule ili to vec ima sve naznaceno u uputstvu u pilulama? Takodje me zanima da li bih morala uzimati prvu pilulu 1. Dana ciklusa ili mogu bilo kada i da li sam nakon prve pilule zasticena te mogu imati odnose bez kondoma. Unapred beskrajno zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Cisicn jajnic su posledica hormonskog poremecaja, ralne kontracepcije se uzimaju od prvog dana ciklusa od znak start i u pravcu strelice po jednu tabletu dnevno, tako ste zasticeni od prvog dana, sto se tice nus pojave i ostale informacije procitajte uputstvo.