Poštovani, zadnja 3mj imam probleme sa ciklusom naime prije 3mj počeo mi se javljati iscjedak smećkaste boje sa sukrvicom nakon menstruacije. Tada sam otišla kod doktorice koja mi je uradila papa test koji je pokazao upalu i stupanj čistoće 2/3 i dala mi je neopenotran forte vaginalete. Ultrazvuk je pokazao samo folikul na lijevom jajniku jer je to bio 14 dan ciklusa a maternica i drugi jajnik uredni. Naredni mjesec meni se opet iscjedak pojavio koji se protezao kroz cijeli ciklus al jedan dan ga bude drugi ne bude. Ovaj mjesec menstruacija mi je trajala 14 dana ispočetka bila oskudan 3-4 dana onda malo ubrzala i opet nastavila oskudno do 14 dana, tada sam ja otišla kod drugog ginekolga koji mi je rekao da grlic izgleda uredno, desni jajnik uredan a na lijevom cista od oko 38mm. Maternica urednog položaja endometrija 7mm s tim da je na endometriju primjetio polip od 6mm, napisao mi je susp polip i rekao da dodem na 4 dan ciklusa na kontrolu te do tada dao dabroston 12x2. Meni je to blago krvarenje stalo i evo 2 dana imam opet taj smeđi iscjedak ovo mi je 16 dan ciklusa i popila sam prvu tabletu dabrostona. Inače mi ciklusi traju od 32-36 dana, imam hipotireozu (hashimoto) štitnjače i pijem letrox, posljedni nalazi štitnjače prije 2 tjedna u referentim vrjednostima. Brine me ta sumnja na polip, dal bi to moglo biti i nešto drugo. Imam 30g. Nisam rađala. Odnose nemam već oko 5 godina. Ova posljednja menstruacije me nije nikako bolila pa doktor kaže da je to bio ciklus bez ovulacije. Osjetim nakon menstruacije blagi pritisak u dnu stomaka koji sam imala i pred kraj ove zadnje menstruacije i čim bi se istuširala toplom vodom pritisak bi popustio al bi opet malo jače prokrvarila sa čisto svježom krvi ne onom tamnijom kakva je inače pred kraj menstruacije. Molim vas za vaše mišljenje o cijeloj situaciji. Hvala

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanje, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, polyp je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti i polyp sto pre otkloniti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com