Postovani, molim vama za brzi odgovor. Pravila sam rutinski pregled kod mog ginekologa gdje sa pap testom je utvrdzen cin1. Nakon toga sam napravila i tipiziciju hpv, ispalo je visokorizican hpv52. Sada moj ginekolog zeli da uradim biopsiju. Ali ja sam imala nezasticene seksualne odnose, a jos nisam dobila menstruaciju. Pa ginekolog kaze, da sacekamo i vidimo. Moje pitanje je, jel li moguce da na pap testom imam cin1, a sa biopsijom se pokaze visi cin (2, 3. . .) , sta da uradim u medzuvremenu dok cekam i koliko je ova kombinacija cin1-hpv 52 opasna? Inace imam 29 godina i zelim imati djecu. . . Molim vas pomazite sa vasem odgovaranje pitanja, jer ne znam sta drugo uraditi. Hvala puno

    Odgovoreno: 20. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanja, bez panike, cin 1 je blaga displazija a taj nalaz obicno posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com