Poštovani, dobar dan. Već godinu i jedan mesec pokušavam da zatrudnim. Uradila sam analizu progesterona 21. I 23. Dana ciklusa, 23. Je bio manji iznos iako su referentne vrednosti bile ok (jer sam uzimala vaginalete utrogestan, po preporuci ginekologa) . Ginekolog kaže da to znači da nisam imala ovulaciju. Šta vi mislite? Ovaj mesec ću uraditi ultrazvučno praćenje ovulacije, a volela bih i da preduzmem još neke analize. Treba da dobijem sutra. Čitala sam da je dobro uraditi 1-5 dana ciklusa analizu polnih hormona. Možete li mi reći kojih i kada da uradim? Običan ginekološki pregled je uredan, ciklus na 28 dana, nikada smetnje poput cista, upala itd. Hvala

    Odgovoreno: 30. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanje, avetujem vam da uradite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa.