Postovani, pre sest meseci sam operisana, endometrioza je bila u pitanju. I pre intervencije sam imala bolne menstruacije ali sada imam i problema tokom ovulacije. Po menstrualnom kalendaru danas bi trebalo da bude dan ovulacije. . . . Vec par dana imam izrazene i veoma intezivne bolove u stomaku, ledjima, krstima. . . . . Koliko dana mogu da potraju bolovi ako je do ovulacije? Vec jednom se desilo slicno ali nije ovako dugo trajalo niti ovoliko intezivno bolelo, pa me zanima da li je to zbilja moze biti do ovulacije ili treba dodatno da se brinem? Poslednji ginekoloski pregled je bio 3. 09. 2014 a u avgustu sam uradila pa, cervikalni i vaginalni bris i nalazi su uredni. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 05. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Kasno sam dobio vase pitanje, ovulacija traje samo oko 24 sata i nije bolna, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (obratite paznja na nivoa progesterona 21 dan ciklusa) . .