E pa ovako. Zbog neredovnih menstruacija sam danas posetila ginekologa. Dijagnoza je degeneratio mycrocystica ovarii bill. (mikrocisticni ovarijalni sindrom) . Oba jajnika su mikrocisticno izenjena. Amenorrhoea sta god to znacilo. Doktor mi je prepisao diane 35 najmanje 4 meseca da pijem, i poslao me je kod endokrinologa sutra za evaulaciju sindroma. E sad konkretno mene zanima koliko je moje stanje opasno, i da li cu se izleciti? Toliko sam uplasena, pogotovu sto vec godinu dana ne uspevam ostati u drugom stanju, a doktor me je preplasio danas kako mogu ostati neplodna. Imam 23 godine.

    Odgovoreno: 03. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Policisticni/cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu terapiju, inace razlicite su prakse u nacinu lenenja.