Danas sam dobila rezultate papa testa. Pise 3b grupa i prisutni su koliociti. Sta to znaci

    Odgovoreno: 04. 11. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Inace koilocitoza su izmenjene ćelije pločastoslojevitog epitela, razlicita su misljenja neki ih smatraju da nastaju kao posledica hpv infekcije, neki ih smatraju da su samo znak i posledica bilo koje inflamacije (da li bakterioloska ili virusna) ,