Poštovani, lečila sam vaginalne infekcije po antibiogramu sa vag. I cervikalnog brisa, imala sam bakterije klebsielu, enterokoku fekalis, i ešerihiju koli. Na zadnjem brisu je pisalo da aerobnom kultivacijom nisu izlovane aerobne bakterije niti gljive i da su prisutni gram pozitivni bacili. Međutim, ja i dalje imam tegobe, u vidu tupog svakodnevnog bola u predelu jajnika i povremeno osećaj mučnine u tom delu, kao i peckanje spolja vaginalno, a i sekret je povećan, mada je doktor rekao da je to u redu. Promenila sam doktora uradila ultrazvuk i na njemu piše: uterus u indiferentnom položaju normalne veličine dvorogog izgleda suspect. Na uterus duplex. Desni jajnik normalne veličine 32x20 mm i eho građe, levi jajnik i celini uvećan 38x37 mm multicistične građe. Levo uz uterus i pozadi jasno vidljiva manja količina slobodne tečnosti 22mm. Dg: dolr abdominis, adneksitis l sin. Th tablete dexason 0, 5 2 puta dnevno 5 dana tablete aktasulid 1 dnevno 5 dana vitamin c i vaginalete fitovag. Sa mokrenjem nemam probleme. Molim vas da mi razjasnite da li je ovo akutna upala i kako to da još imam tegobe ako je na zadnjem vag i cerv. Brisu pisalo da aerobne bakterije nisu izolovane. Bol je svakodnevan i remeti mi život, dugo nisam radila teške fizičke poslove. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Imate cisticne jajnike zato proverite hormonski status, takodje vam savetujem da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima jer verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com