Poštovani, radila sam papa test, na kojem je grupa bila ii, a pored piše ascus hps. Doktorica mi je preporucila da uradim kolposkopiju i cervikalni bris. Zanima me, da li imam razloga za brigu. Pošto putujem, pa trenutno te preglede ne mogu da radim, zanima me, da li je hitno da ih uradim. Inace nemam problema, menstruacija je redovna. Pozdrav

    Odgovoreno: 11. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, poslusajte savet vaseg lekara.