Postovani, trudnica sam, 27 nedelja. Vec dve godine imam terapiju lamiktal 2 x 100gr i zoloft 1 x 5ogr, i redovno idem na kontrole u institut za mentalno zdravlje palmoticeva. Zanima me da li cu moci da dojim bebu sa ovom terapijom? Pored te terapije imam i terapiju za stitnu zlezdu koju lecim oko godinu dana, eutiroks 75mcg-5 dana a 100mcg dva dana. Redovno se kontrolisem. Zbog kontrakcija od pocetka trudnoce koristim utrogestan 200, 2x1 vaginalno, injekcije progesteron svaki peti dan. Ginekolog mi je pre dva meseca ukinuo injekcije ali su se kontrakcije opet pojavile i sad pored utrogestana (ista doza) , uveo je injekcije na 7 dana i nifelat 2x 10mg. Tu noc kada me je boleo stomak i kada su kontrakcije ponovo pocele (kada su mi opet uvedene injekcije) trebalo je da ostanem na odeljenju ali zbog eutiroksa nije mogao venski da mi daje neki lek pa me je posalo kuci i uveo nifelat i strogo mirovanje. Beba je dobro, dabl test je u redu, ekspertski u redu, glikemija u redu. Od pocetka trudnoce imam povisene leukocite od 15-17. Redovno kontrolisem krv i mokracu i leukociti su uvek visoki. Radila sam bris grla, nosa, pregled stomatologa i isla sam i kod hematologa i sve je u redu. S obzirom da sam 2010. Godine imala spontani u 8. Nedelji (isto visoki leukociti 16) i zbog terapija koje sada imam, trudnoca se vodi kao visoko rizicna. Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite na kliniku da vas pregledaju i eventualno vam ukljuce tokoliticku terapiju zbog kontrakcije, inace nije vam da preporucljivo da dojite dok primate zoloft.