Poštovani, 25 sam nedelja trudnoće i ovo mi je druga trudnoća. Doktorka je konstatovala skraćenje grlića na 1, 1. 5cm i uloziv za vrh prsta, ali ginekoloskim pregledom. Sa prvim detetom je grlic počeo nešto kasnije da se skraćuje pa me zanima koliko je ovo opasno, i da li je prerano došlo do skracenja? I da li je rano da osećam pripremne kontrakcije, posto mi se čini da ih osećam ne bole ali mi nakratko stvore onako neprijatnost? Inače od tj koristim utrogestan 4x1. . Unapred hvala

    Odgovoreno: 09. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite na kliniku da bi proverili da li imate kontrakcije i alo treba da vam ukljuce tokliticka terapija, treba vam mirovanje.