Postovani, tri godine pokusavam da zatrudnim, idem uredno kod ginekologa, sada mi radi stimulaciju trudnoce, sa klomifenom i pregnil injekcijama. Nadam se da ce ovaj put biti uspesno, jer prosli nije. Imam policisticne jajnike, ali mi doktor ne preporucuje operaciju, iako kaze da su samo oni problem. Da li da jos nekog doktora pitam za misljenje, ili ipak da radim kako mi moj dr kaze? Da li je moguce da zbog cista nemam plodne dane i ovulaciju? Unapred hvala, veliki pozdrav. .

    Odgovoreno: 09. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin: (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , obratite paznja na vrednosti progesteron.