Postovani, usljed nezasticenog odnosa uzela sam pilulu za dan poslije (vikela) i to 5 sati nakon odnosa. Sedam dana nakon uzimanja pilule doslo je do krvarenja koje je bilo obilnije i trajalo je 3 dana. Nakon toga dobila sam simptome karakteristicne za trudnocu ili novi pocetak ciklusa, bolne grudi, stomak, koji jos uvijek traju. Da li je moguce da pilula ipak nije bila efikasna? Takodje me zanima sta se u ovom slucaju smatra mojim posljednjim ciklusom? Da li je to krvarenje koje je bilo prije pilule ili nakon? Ciklus koji sam imala prije vikele otpoceo je 12. 8, 19. 8. Sam popila pilulu, a 25. 8. Je doslo do krvarenja. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Niste trebali da popijete vikela tabletu 7 dan ciklusa, krvarenje koje ste imali posle 7 dana od uzimanja vikela smatrajte da je menstruacija.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #130756