Postovani, u februaru sam sam bila na redovnom sestomesecnom gin. Pregledu gde je sve bilo u redu. Na prethidnom sam imala manju cistu na desnom jajniku kinz smo pratilu i koja se nije vise videla u februaru. Nalazi u redu. U medjuvremenu su mi se pojavilo krvarenje 16 dana ciklusa (avgust mesec) , te sam otisla na redovan pregled gde se ustanovilo na ultrazvuku da imam ciste na oba jajnika. Obzorom da se doktiru nije bas dopalo ono sto vidi, uradili smo tumor markere. . Rezultat: ca125- 23. 04; he4-113. 3; roma indeks 36. 5. . . Preporuceno otklanjanje oba jajnika. . Molim za vase misljenje. . Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, prema velicini ciste treba da se odluci za postupak. Nijedan danas poznati tumor marker nije 100% specifičan (jer se detektuje i kod zdravih osoba i kod osoba sa benignim oboljenjima) .