Postovani, imam 27 godina i trudna sam po prvi put. Pre godinu dana uradjena mi je biopsija grlica materice. Patohistoloski nalaz je bio cervicitis chronica, ectopion, metaplasia squamosa immatura endocervicis. Terapija je bila vagylach i lactogyn. Pred trudnocu radila sam vaginalni i cervikalni bris: nisu izolovane bakterije, gljivice, trichomonas vaginalis i test na bakt. Vaginozu je bio negativan, ipak bilo je prisutno dosta leukocita. Nakon toga uradjen je test na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu, takodje negativan. Data terapija macmiror. U 2-om mesecu trudnoce vag. I cerv. Bris takodje negativan i bez leukocita. U 3-em uradjena kolposkopija papa ii grupa, ali dosta leukocita i dalje prisutna ranica. Ponovo mi je dat uput za vag. I cerv. Bris i test na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu. Pitanje je da li je praksa da se u trudnoci ponavljaju ovi brisevi iako su negativni? Da li postoji neki drugi test koji bih mogla da uradim kako bih otkrila uzrok povisenih leukocita? Hvala puno iva

    Odgovoreno: 04. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Uzrok povecani broja leukocita i ranica na grlicu materice je hronicna upala grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Ne smeta ponoviti navedene briseve.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com