Poštovani, po preporuci lekara 03. 08. , sa prvim danom ciklusa, počela sam da pijem pilule novenette. Pila sam ih redovno, bez promašaja. 15. 08. Imala sam nezaštićen odnos. U toku uzimanja pilula moram da napomenem da sam primetila smedjkaste tačkice na vešu koje su nekim danima bile obimnije, nekim oskudne. Završila sam kutiju i nakon 3, 4 dana dobila menstruaciju. E oko toga sam zabrinuta jer je bila kratka 2, 3 dana najviše i manje obilna nego uobičajno. Sada osećam blage bolove u donjem delu stomaka i blagi umor. 17 je dan od nezaštićenog odnosa. Zanima me vaše mišljenje, da li mislite da je sve ok, da li postoji šansa da sam trudna ili su ovi simptomi posledice pilula? Inače imam jako redovan ciklus 25 dana i ne tako bolne i mogu reći normalne menstruacije. Hvala unapred. Zabrinuta

    Odgovoreno: 04. 09. 2014.
    • Poštovana,
      Niste trudni, desava se kad se uzimaju kontraceptivne pilule ponekad bude oskudno krvarenje, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li iamte upalu grlica materice, bez panike.