Postovani doktore, molim vas da mi razjasnite nedoumice oko provere hormonskog statusa - da li se svi hormoni rade 7, 14 i 21. Dana ciklusa, ili samo progesteron i zasto prolaktin samo 14. Dana? To me zbunjuje, jer su mene uvek ginekolozi upucivali na vadjenje krvi 2 ili 3. Dana ciklusa, a na proveru progesterona samo 21. Dana. Takodje, da li je vrednost progesterona 13. 3 niska (21 dan) ? Hvala

    Odgovoreno: 31. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse u nacinu provere hormonskog statusa, neko smatra da vadjenje krvi 2 ili 3 dan ciklusa dovoljno, neko smatra da je jasnija slika kad se radi 7, 14, 21 dan ciklusa, prolactin mozete da uradite 7, 14, 21 dan ciklusa, medjutim smatram da je dovoljno samo 14 dan ciklusa.