Neredovna mi je menstruacija, kasni i po 4-5 meseci. Zelim da ostanem u drugom stanju, ali ne polazi nam za rukom, ne mogu da pogodim plodne dane. Radila sam analize s-tsh (ultrasenzitivni) 1, 629, prolactin 331, shbg 65, anti mullerian hormon 3, 48. Moj ginekolog kaze da je sve u savrsenom redu. Pokusavamo oko 4 meseci, ali doktor kaze ako ne zatrudnim do godinu dana, onda se rade detaljne analize. Jajnici su mi mikrocisticne gradje 35x18 mm i materica mi je jako mala, naglasio je. Mozda moze biti smetnja i to sto mi je bas pojacan sekret? Da li ja mogu da ostanem u drugom stanju? Sta nije u redu sa mnom? Pocela sam da pijem caj od vrkute i macinu travu (ocajnicu) u nadi da ce se nesto desiti. Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo a4 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.