Molim vas da mi protumacite nalaz vaginalnog i cerkivalnog brisa, za candidu spp pise veliki broj, to znam da su gljivice, a za epitelne celije, lactobacilli pise jos i blastospore i pseudolife. Pa me zanima taj drugi deo sta znaci?

    Odgovoreno: 30. 08. 2014.
    • Poštovana,
      To su vrste kandida: seksualne spore-spajanjem m i z ćelija nastaju bazidijumi, askusi, sporangijumi sa
      bazidiosporama, askosporama, zigosporama-fungi perfecti–klas. Na osnovu morfologije.
      morfologija kvasnica-osnovni tip ćelije je blastospora
      (okrugla ili ovalna, 4-15μm, razmnoţava se pupljenjem: 1-3pupoljaka, kapsula±) ,

      pseudohife
      (izduţivanje ćelija) , pravehife, klamidospore (c. Albicans) .