Poštovani, molim vas za odgovor što pre. Imam 30 godina, već sam operisala endometričnu cistu na levom jajniku, odstranila vaporizacijom ranicu na grlicu i kondilome pre par godina. Stalno imam bolove u donjem delu stomaka, kao da je janik a izveštaj lekara je sledeći: uz- endometrijum 3, 3mm, uterus vel 69, 2*25*40, 5 volumen 36, 70 desni jajnik 26, 5*14, 8 levi jajnik 23, 7*14, 4*14 lateralno levo prema rektumu se vidi jasno ograničeni odjek solidne konzistencije veličine 23, 1*20, 3mm ginek pregled: ispod desnih adneksa, prema levim parametrima palpira se čvrsta osetljiva tumefakcija veličine trešnje. . . . . Trebam da ponovim uz posle menstruacije, dr je rekao da je možda neka priraslina, a možda i tumor. . . Molim vas za brz odgovor, jako sam zabrinuta

    Odgovoreno: 31. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, takodje vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .