1975. God dobijen je odgovarajući citološki materijal. U dobijenom materjalu se nalaze displastične ćelije uvećanog, nepravilnog jedra, grubo granuliranog hromatina i obilne citoplazme. Zaključak: lsil, ili pa iii v. S. Ii grupa ovo je izvestaj sa jedne klinike. Dali moze neko da mi pojasni sta ovo znaci? Ponovo sam otisla u jednu drzavnu kliniku i proverila papa test je bio 3, cekam pregled doktora koji je rekao da imam ranicu na materici koju sam imala godinama i hronicnu upalu maperice i jajnika. Nije mi prepisao nikakvu terapiju kaze da pogleda rezultata papa testa sa svojeklinike pa cemo videti sta cemo. Dali neko moze da mi pomogne, u panici sam. Neznam sta znaci ovo lsil??? Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice i lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija su posledica dugo trajne upale grlica materice koju trba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com