Poštovani, pretposlednje dve-tri menstruacije imala sam problem sa gustinom krvi - bila je dosta gušća i uglavnom u ugrušcima. Menstruacije bi kasnile ili stizale ranije, 5-10 dana, uz standardne simptome i bolove, pa nisam pridavala velikog značaja ovoj pojavi. Poslednju menstruaciju trebalo je da dobijem 1. Septembra, međutim, već 23. Avgusta (22 dana nakon početka prethodne, bez ikakvih menstruacionih simptoma) , pojavio mi se jako gust i izrazito taman (braon do crn) sirast sekret, koji se nakon dva dana pretvorio u krvne ugruške, na jedan dan, a onda se ponovo pretvorio u taj tamni sekret i to traje do danas. Nisam seksualno aktivna sedam meseci, tokom svih ranijih odnosa sa jedinim partnerom koristili smo zaštitu. Ginekolog mi je rekao da zakažem pregled čim mi prođe "menstruacija", što ću svakako i uraditi, ali sam dosta uplašena i pod stresom zbog ovoga, pa vas molim da mi bar date nagoveštaj o čemu bi moglo da se radi i koliko bi ozbiljno moglo da bude? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 30. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremcaj, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .