Postovani, moje pitanje je malo duze pa vas molim za razumevanje. U martu mesecu je radjen sistematski pregled ustanovljena je 'ranica' na grlicu materice i papa test iii grupa, predlozena mi je biopsija grlica i kiretaza cervikalnog kalana, to je uradjeno u aprilu. Rezultati biopsije ukazuju na hronicnu upalu slabijeg stepena. 23. 07. Dobijem menstruaciju koja je trajala 7 dana (normalna) da bi 07. 08. Dobija jake bolove i oskudno krvarenje, 08. 08. Radjen je ultrazvuk (nalaz: folikul na levom jajniku 12mm) bez terapije, krvarenje se nastavlja krene jace pa odjednom stane kao da nista nije ni bilo. Zatim 15. 08. Uradim ponovo ultrazvuk (cista na levom jajniku 25mm) i papa test ponovo iii grupa. Krvarenje se nastavlja. . . 21. 08. Pocinje jako krvarenje sa jako velikim ugruscima (za 5 dana potrosila sam 3 pakovanja ulozaka) doktorka mi daje primolut-nor-5 tablete i tothemu ampule jer se osecam zaista lose. Evo danas je sedmi dan kako krvarenje ne prestaje i pored lekova, ona mi posle svega opet savetuje biopsiju jer ni sama ne zna sta mi se desava. . . Vadila sam krv i krvna slika je na donjoj granici, ja se jako lose osecam, malaksala sam, imam vrtoglavice i ceste 'kontrakcije' (trudna nisam) . E sada mene zanima sta da radim koliko jos da cekam da krvarenje stane (ako uopste stane) jer ja krvarim skoro mesec dana s'tim sto je krvarenje zadnjih 7 dana mnogo jace. Dakle moje pitanje je: sta da radim?

    Odgovoreno: 30. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Imate 2 problema, ranica na grlicu materice je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis chronica) koju treba adekvatno leciti. Drugi problem: verovatno imate hormonski poremecaja, posto toliko krvarite savetujem vam da uradite eksplorativnu kiretazu da bi se zaustavilo krvarenje zatim odmah da se proveri hormonski status.