Postovani, imam 25 godina. 16. 08. Mi je ustanovljena vanmatericna trudnoca, tad mi je menstruacija kasnila 15 dana. Odmah sam primljena u bolnicu, beta hcg je bio 2814. Nisam operisana, dobila sam neku inekciju. Nakon toga je pocela da opada vrednost beta hcg, posle 3 dana je spala na 1950, pa nakon jos dva dana na 1170. Krvna slika mi je u redu. U cetvrtak sam pustena iz bolnice, taj dan sam dobila menstruaciju. U ponedeljak je vrednost beta hcg bio 167. Sad mene zanima nakon koliko vremena mogu opet da pokusam da zatrudnim, s obzirom na moj slucaj? I zanima me koje analize da obavim da proverim da li su prohodni jajnici i da li je sve u redu? Zbog cega se desava vanmatericna trudnoca? Ne pusim, ne pijem, na zadnjem gin. Pregledu je sve bilo ok. Hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, uradite hsg da bi ste proverili prohodnost tube.