Postovani, u 24-oj sam nedelji blizanacke trudnoce. U 22-oj nedelji trudnoce sam dobila kontrakcije. Lezala sam u bolnici, bila 48 h na tokolizi (verapamil i partusisten) , potom su mi uveli tablete indometacin. Koliko dugo te tablete smeju da se koriste i da li i u kojoj meri mogu stetno uticati na plod?

    Odgovoreno: 26. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Verapamil i partusistan je dobra terapija koja se prima samo u bolnickim uslovima, ne preporučuje se primena indometacin kapsula u trudnica, posebno 6 nedelje pre porodjaja, indometacin prolazi kroz placentu.