Poštovani dr. , ja sam žena, 27god, nisam rodila, nikakve ginekološke intervencije do sad nisam imala. 3 godine unazad se lečim od pcos i dm tip 2, redovno pijem terapiju – metformin tbl 850 mg 2x1. Pre 3 meseci sam bila kod ginekologa, tad je bilo sve u redu (papa test-negativan, na usg nalazu: cystično izmenjene ovarijumi, uterus: b. O) sad imam sledeći problem: danas je 8. -dan mog ciklusa, u ovom ciklusu sam imala normalnu menstruaciju, u 6. I 7. Dan sam imala braonkast vaginalni sekret mešano sa krvljom kao u svakom ciklusu. Danas sam imala malu količinu vaginalnog sekreta bele boje, ali pored toga odvojeno i kap sveže krvi na donjem vešu (otprilike 0. 5mm) . Posle ceo dan nista. Stomak je palpatorno bolno neosetljiv. Nisam se brijala da bi kožu povredila, pre 2 nedelje sam imala seksualni odnos. Odakle potiče kap sveže krvi? Moram hitno da trčim kod ginekologa ili ne? To zbog pcos-a ili može zbog stresa? Jako sam se uplašila. . . Unapred hvala!

    Odgovoreno: 25. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Imate hormonski poremecaj, zato vam savetujem da proverite hormonski status, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #130389

    • Stana Rakonjac 25. 08. 2014.

      Poštovani kada se sme planirati trudnoca posle operacije endometrioze i terapije diferelinom? Zadnja sesta doza je bila 29. 07. 2014hvala