U 6. Nedelji trudnoce sam. Imam dermatitis na licu. Tretiram ga aflodermom i daktanolom po savetu dermatologa. Da li smem da nastavim afloderm posto je on kortikosteroid? Hvala na odgovoru unapred.

    Odgovoreno: 19. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Lokalna primena afloderm kreme u trudnica dozvoljena je samo u slučajevima kada proceni lekar, moguća korist za trudnicu prevladava moguće rizike po fetus. U tim slučajevima primena mora biti kratkotrajna i organicena na malu telesnu površinu.