Postovani, 2009. Su mi otkrili ranicu na grlicu koju su samo pratili. 2011. Mi je otkriven aw epitel i hpv virus. Iginekolog je pratio promjenu tri godine da bi tek 2014. Uradio biopsiju koja je pokazala cindva. Uradili su mi loop eksciziju, ali nije obuhvacena citava promjena. Vjerovatno ce se morati raditi klasicna konizacija. J anisam rađala i zanima me postoji li neki manje invazivan metod? Sta tacno podrazumijeva radiotalasna loop konizacija i moze li ona rijesiti problem kako bi ostavila sto manje šposljedice? Hvala unaprijed!

    Odgovoreno: 19. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Ranica na grlicu materice je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) koja nije izlecena adekvatno zato se razvila u cin ii (to je umerena displazija) , razlicite su prakse u nacinu lecenja u zavisnot od nalaza.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com