Dokotre, malo sam uplašena, nadam se bez razloga. Poslednjih meseci mi se dešava da mi se grudi, nekoliko dana, pred mens. Ciklus promene. Je li to ok? Primetim ponekad vene na grudima, ili blagi otok, na obe dojke, nekad mi se pojavi i neka kuglica, a ponekad opipam neku ploču iznad bradavice. Posle mens. Se sve to smanji, a ta 'ploča' nestane, grudi budu mekane. Zašto se to dešava? Imam 20 god. Hvala.

    Odgovoreno: 13. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, javite se ginekologu da vas pregleda, uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici i proverite hormonski staus.