Postovani, pre tridesetak dana sam otklonila kondilome (spoljasnje) brzo nakon otkrivanja i nakon toga se pojavio povremeni svrab za koji sam mislila da je mozda zbog iritacije sluzokoze. Radila sam sada test (sama) sircetnom kiselinom i pojavile su se belicaste povrsine, ali ne postoje nikakvi izrastaji, samo se vide nakon premazivanja. Citala sam da i na zdravoj kozi mogu da se jave bele povrsine, ali sumnjam da to mozda nisu kondilomi koji nisu izasli, zbog svraba. Zanima me sta da radim da ga otklonim i da li da jos neko vreme pratim da li ce doci do pojave izraslina ili da sto pre proverim da li su kondilomi opet? Koliko je efikasno premazivanje zarazenih povrsina etericnim uljima sa antivirusnim dejstvom i u kojoj razmeri (uzela bih ulje cajevca, eukaliptusa) i da li i tako moze da se otkloni hpv iz organizma uz dobar imunitet, ako je uopste moguce da nestane?

    Odgovoreno: 13. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Javite se ginekologu da vas pregleda i savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com