Postovani u 14-oj sam nedelji trudnoce, u zadnja dva dana osjecam velik pritisak u donjem dijelu stomaka, tjera me u wc svakih 5 min, a nemogu mokriti (mislim nemam sta s obzirom da svaki cas trcim na wc) , posebno kada sam u lezecem polozaju imam osjecaj kada udahnem vazduh da cu da se upiskim, a pored toga koristim vaginalete utrogestana i kako ih svako vece i jutro stavljam osjetila sam neko zadebljanje ili uvecanje na ulazu u vaginu (osjeti se pod prstom) , nemam nikakvh bolova, pa me samo zanima da li je to normalna pojava ili imam razloga za brigu, kontrola mi je tek sledece sedmice. Hvala vam na odgovoru i razumjevanju prva mi je beba pa se plasim svake promjene.

    Odgovoreno: 12. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com