Postovani, imam 16 godina i nedavno sam na preponama uocila kvrzice, tvrde su, velicine zrna graska i bolne na dodir. Takodje sam primetila da mi je predeo oko vagine i sama vagina malo upaljena sto prouzrokuje uzasan svrab. Zanima me sta je uzrok tome i da li treba da se leci ili ce proci vremenom. Citala sam o tome i bojim se da to moze biti neka ozbiljna bolest, ne daj boze rak. Ne smem se obratiti majci niti ici kod doktora, jer se bojim sta mogu da otkrijem. Molim vas, pomozite mi unapred hvala!

    Odgovoreno: 08. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com