Postovani, pocetkom jula sam nakon odnosa imala neprijatan vaginalni sekret i upalu bartolinijeve zlezde sa leve strane. Uradjen je vaginalni bris, rezultat je bio 3. Grupa. Terapija je bila polyginex vaginaletama. Nakon toka sve je bilo u redu, da bi se pre par dana sve ponovilo, s tim sto je sad upaljena i bolna bartolinijeva zlezda sa desne strane. Da li ponoviti bris uz neke dodatne analize ili opet koristiti polyginex vaginalete. Sta preporucujete od lekova koji jacaju vaginalnu floru? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da ponovite bris, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis & colpitis) .