Poštovani, imam pitanje, te se nadam da ćete mi pomoći. Naime, imam 30 godina, moj suprug 33, već duže vreme (oko godinu i po dana) radimo na zasnivanju porodice, ali bezuspešno. Radila sam kompletnu analizu organizma: vaginalni i cervikalni bris, test na hlamidiju, kolposkopiju, papa test, potom sam proveravala hormonski status, antimilerov hormon, itd. . . I sve je potpuno u redu osim toga što imam ureaplazmu (više od 10 na 5) , a pronađena mi je i ešerihija koli. Za sada se lečim prirodnim putem, putem čajeva na prirodnoj bazi jer nisam sigurna da li sam možda u međuvremenu i ostala u drugom stanju. Menstruacija mi kasni dva dana, još se nisam testirala na trudnoću. Interesuje me kako da postupim u slučaju da sam trudna, a imam ureaplazmu i ešerihiju koli? Moj doktor mi kaže da pod obavezno moram da abortiram, a opet, čitam po internetu da su mnoge žene sa pomenutim infekcijama rađale živu i zdravu decu. Da li postoji mogućnost terapije i izlečenja, a da je bezbedno za mene, a i za plod? Jako mi je važno da zadržim i održim ovu trudnoću, jer zaista dugo pokušavam da dobijem bebu. Veliko hvala.

    Odgovoreno: 08. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, prvo uradite kucni test za trudnocu, ako ste trudni javite se vasem ginekologu da vam prepise adekvatnu terapiju po antibiogramu i koja nema kontraindikacija da se prima u trudnoci.