Postovanje, imam 21 god. I imam partnera 3 godine. Medjutim, sada mi je izolovana ureoplazma. Zanima me na koji nacin sam se mogla zaraziti, s obzirom da ni ja niti moj partner nismo imali drugog partnera (on je meni jedini partner od kada imam polne odnose, kao i ja njemu) ? Da li postoji i drugi nacin prenosenja osim polnim putem? Pozdrav

    Odgovoreno: 04. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Ureaplazma je mikroorganizam koji se može dobiti polnim putem, ali i intimnim kontaktom sa zaraženim telesnim sekretima ili predmetima koji su kontaminirani ćelijama i sekretima urogenitalnih izlučevina (peškiri, rublje, posteljina) . Može se dobiti u saunama, na bazenima, solarijumima, kozmetičkim salonima, svuda gde higijenske prilike nisu baš ''sjajne''.