Pozdrav, izostala mi je menstruacija 24 dana. Pre skoro dva meseca sam prestala da koristim kontraceptivne pilule. Radila sam ispitivanje krvi na trudnocu i nisam trudna. Bila sam kod ginekologa koji je utvrdio da nisam trudna ultrazvucnim pregledom, medjutim nasao mi je veliki broj manjih cisti na oba jajnika. On savetuje da pilule pijem do kraja zivota, da sacekam jos mesec dana i da ponovo pocnem. Ja sam protiv toga jer ne zvuci normalno jer sam mlada i nisam radjala. Mozete li mi pomoci sa nekim lekom ili cajem za izazivanje menstruacije, jer sam i ranije ciste imala koje su nestajale sa menstruacijom. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jaujnici su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prase u nacinu lecenja, savetujem vam da proveritye hormonski status da bi ste dobili adekvatnu hormonsku terapiju koja nije kontraceptivna.