Postovani, nekoliko dana unazad su se javili bolovi sa desne strane u predelu jajnika, na sam dodir, zatim se bol prosirio kagornjem delu stomaka. Primljena sam u bolnicu, iskljucena upala slepog creva. Lab. Analize: se 30, le 10. 8, er 4. 39, hgb 126, tr 163, crp 23, fibringen3. 7, urin bo uz nalaz: uterus u avf polozaju duzine 92 mm, promera 42x57, endometrijum 9. 5mm, desni jajnik 30x21mm, sa mogucim dermoidom 11m (koji je utvrdjen pre 9 meseci, inace) , levi jajnik 30x22. U duglasu prisutna tecnost 35x17mm od terapije sam primala gentamicin, po pustanju iz bolnice (jer vise nisam hitan slucaj, a primljena sam u grad u kom nemam zdravstveno) je data terapija klindamicin i dovicin. Temperature nije bilo, najvise 37. 1. Sada je 3 dan otkad sam imala jake bolove, smirilo se, mada i dalje postoji malo bol sa decsne strane. Danas ponovo uradjen cpr i kks. Ali jos nema rez. Molim za misljenje hvala iva.

    Odgovoreno: 02. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cerviciris) .