Postovani, pitanje je za devojku od 18 godina. Dijagnostikovani su joj polisticni jajnici. Zbog izostajanja menstruacije, obratila se ginekologu koji ju je poslao u bolnicu na detaljnije ispitivanje. Bez puno objasnjavanja su joj rekli da pocne da pije tablete za kontracepciju kako bi joj menstruacija bila redovna. Nase pitanje je, sta kad ona bude htela da ostane u drugom stanju, kako ce joj se uspostaviti redovan ciklus kad prestane sa kontraceptivnim tabletama?. Ako biste bili ljubazni da nam to malo pojasnite. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Cisticni /policisticni jajnici su posledica hormonskiog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, zato savetujem da se proveri hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusas da bi dobila adekvatnu ne kontraceptivnu terapiju.