Poštovani, pišem u ime svoje majke. Na papa testu joj je pokazano da ima cin 2 + hpv. Na idućem papa testu je zaokružena samo miješana flora, povezana sa upalom. Što nam je bilo veoma čudno jer koliko smo upućeni ovo "stanje" se ne može potpuno ukloniti već samo kontrolirati. Ali u međuvremenu je koristila tablete za imunitet, med za ženske bolesti, vaginalete itd. Pa smo se ponadali da su čuda ipak moguća. Da bi na zadnjem papa testu (urađenom 4. 4. 2014) bilo ustanovljeno da ipak i dalje ima cin 2 visokog stupnja i promjene povezane sa hpv. U našoj ambulanti se čeka po 3 mjeseca na nalaz tako da je moguće da se kroz to vrijeme svašta nešto izdešava. Uglavnom šalju je na kolposkopiju koju je već radila. Pa nas zanima vaše mišljenje, može li se ovo stanje ikako poboljšati? Prilažem vam i sliku zadnjeg nalaza i zahvaljujem na vašem vremenu.

    Odgovoreno: 01. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Cin 2 je umerena displazija i ona je posledica dugotrajne neizlecene upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com