Do predzadnjeg ultrazvučnog pregleda (koji je bio u 21. Tjednu trudnoće) nije mi rečeno da s plodom nešto nije u redu. No, sada na zadnjem pregledu mi je rečeno da plod ima usporen fetalni rast (u 30. Sam tjednu, a fizička razvijenost bebe je kao da sam u 28. Tjednu) . Beba je inače skladna, tj. Glava, abdomen i femur jednako kasne. Za dva tjedna moram na novu kontrolu. Moja pitanja su: što ako se stanje neće popraviti ili ako se još dodatno pokvari? Koje su posljedice za bebu i kako se medicinski tretira ovaj problem? Da li da se pripremim za ležanje (u bolnici ili kod kuće) ostatak trudnoće? Kako bih ja mogla utjecati na stvar da se popravi (prehrana, manje kretanja, itd) ? Inače sam sitnija i kilažom i visinom, a iste karakteristike ima i otac, pa mi je nekako za očekivati da i bebica bude nešto manja. Priznajem da uopće nisam svjesna koliko je stvar ozbiljna ili bezazlena i da sam vrlo zbunjena. Slobodno napišite još informacija koje bi bilo korisno znati o ovom slučaju, a nisam se sjetila pitati. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru. Lp

    Odgovoreno: 01. 08. 2014.
    • Poštovana,
      Obzirom da ste oboje sitniji razlika od 2 nedelje nije nista opasna, kao sto ste rekli da su mere skladne, bez panike, uradite ekpertski uz pregled.